Muzeum Czekolady w Poznaniu

lutego 20, 2022

Jeśli podobnie do mnie uważacie, że deseru bez czekolady nie można nazwać deserem, musicie odwiedzić Muzeum Czekolady w Poznaniu. Wyjdziecie zasłodzeni i szczęśliwi ze zrobioną samodzielnie własną tabliczką.


jak zrobić pralinki

Czekoladowy sklep

Po obżarstwie w Rogalowym Muzeum Poznania i Muzeum Pyry, hołdując zasadzie, że obiad należy przykryć słodkim, idziemy do Muzeum Czekolady. Warsztaty rozpoczynają się tutaj o pełnej godzinie i nie ma potrzeby kupować wcześniej biletów. Wchodzimy do niego przez sklep, w którym od progu unosi się słodki zapach. 

kakao, czekolada, przyprawy


Jak powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje?

W czasie zwiedzania poznajemy sposoby produkcji czekolady, jej rodzaje i różnorodne ciekawostki. W trakcie opowieści mamy okazję wziąć udział w degustacji, w czasie której naprawdę można się zasłodzić różnymi wytworami. Jest więc i czekolada rubinowa, i pralinki chałowe, gorzka, mleczna, deserowa… To naprawdę raj dla wszystkich, którzy nie są na diecie i kochają słodycze.

Zrób to sam – tabliczka czekolady

W drugiej części spotkania każdy ma okazję przygotować swoją tabliczkę czekolady i dodać do niej mniej i bardziej zdrowe składniki według uznania. Na zakończenie jeszcze seans filmowy, w czasie którego nasza czekolada zastyga. 

tabliczka czekolady

warsztaty czekolady

Jest słodko i pysznie. Idealne zamknięcie kulinarnej podróży po Poznaniu. Po opuszczeniu muzeum swoje kroki kierujemy do Centrum Szyfrów Enigma, ale o tym w następnym wpisie.


You Might Also Like

0 comments