Centrum Szyfrów Enigma

lutego 22, 2022

Uwielbiam nowoczesne muzea. Nudne opisy, których nikt nie czyta, zastępuje w nich sfabularyzowany audioprzewodnik, a groźne plakietki „Nie dotykać!”, zamienione są na multimedialne ekrany z grami. Takie właśnie jest Centrum Szyfrów Enigma, w którym z wejściówką kupujecie przeżycie.


Maszyna szyfrująca

Centrum Szyfrów Enigma – informacje praktyczne

Do Centrum Szyfrów docieramy wieczorem – na jakieś dwie godziny przed zamknięciem. To tak naprawdę ostatni moment, żeby zwiedzić to miejsce, bo można w nim spędzić, nie nudząc się nawet pół dnia. Bilety kupujemy na miejscu. W środku nie ma tłumów.

enigma, muzeum szyfrów

Multimedialne muzeum w Poznaniu

Ekspozycja przedstawia historię szyfrów i różne sposoby kodowania od czasu najdawniejszych do współczesnych. Całość jest bardzo interaktywna – możemy rozwiązywać zagadki, grać w gry, dotykać i doświadczać. W emocjonujący sposób poznajemy także Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, którzy odegrali olbrzymią rolę w złamaniu Enigmy. Jeśli widzieliście „Grę tajemnic”, po wizycie w tym miejscu odkryjecie dodatkowe puzzle tej układanki, która toczyła się w czasie II światowej.

maszyna, enigma

szyfry


Opuszczamy Centrum Szyfrów, kończąc dzień pełen wrażeń. Więcej o pozostałych miejscach jak: Rogalowe Muzeum, Muzeum Pyry czy Czekolady znajdziecie w poprzednich wpisach. A w kolejnym przeczytacie o innym multimedialnym muzeum – Bramie Poznania.


You Might Also Like

0 comments