Gdzie pojechać na długi weekend? Spędź kilka dni w Toruniu i Bydgoszczy - część I

listopada 05, 2021

Co zwiedzić w Toruniu? Fontanna Cosmopolis, planetarium i nieznany skansen


Choć do świąt jeszcze prawie dwa miesiące przy życiu człowieka trzyma myśl, że 11 listopada wypada w tym roku czwartek i dzięki zaledwie jednemu dniu urlopu mamy 4 dni wolnego. 4 dni to prawie tydzień, a tydzień to właściwie pełnoprawne wakacje. Co zrobić z tym czasem niezależnie od pogody za oknem? Zabieram Was w podróż do jednego z moich ulubionych polskich miast - Torunia.


Toruń, ratusz, starówka

Gdzie nocować w Toruniu?

Lubię wracać do Torunia. Dlaczego? Jest stosunkowo blisko Szczecina, ma przepiękną starówkę i zawsze można znaleźć tam coś nowego. Naszą stałą miejscówką jest hotel Ibis Budget Toruń. Położony w centrum, dysponuje dużym parkingiem, na którym zostawiamy samochód i po mieście poruszamy się na piechotę. O hotelach sieciowych pisałam we wcześniejszym poście - mają określone standardy i są przystępne cenowo. A odnośnie ceny - warto porównać ofertę na Bookingu z systemem rezerwacji samego Ibisu, bo czasem tam dostępne są korzystniejsze warunki.

Muzyczna fontannaZe Szczecina wyjeżdżamy zaraz po pracy, więc na miejscu jesteśmy wieczorem. Wychodzimy jeszcze na spacer i trafiamy na pokaz fontanny Cosmopolis. Pokazy odbywają się do końca października, więc jeśli będziecie w tym czasie w Toruniu, odwiedźcie to miejsce, nawet jeśli już widzieliście tego typu atrakcje. Następny dzień spędzamy na zwiedzaniu Torunia. Możliwości jest sporo. Przedstawię Wam moje ulubione atrakcje. Dopasujcie je do pory roku i Waszych preferencji, bo wszystkiego nie zobaczycie w jeden dzień.

Romantyczne patrzenie w gwiazdy - planetarium

Kto z Was nie szukał w dzieciństwie lub na randce gwiazdozbiorów? Polecam wrócić do tego czasu i wykorzystać fakt, że to tutaj Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. W tym roku odwiedzamy planetarium. Seansów jest sporo, my oglądamy film o mikrokosmosie. 

Nieznany skansen w centrum miasta 

Toruń, skansen

Tym, którzy twardo stąpają po ziemi proponuję wizytę w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Ten skansen znajduje się w centrum miasta, w pobliżu starówki i jest niezbyt popularną atrakcją, a zatem hipsterzy, którzy nie lubią tłumów, na pewno się tu odnajdą. W szczycie sezonu byliśmy tam jedynymi turystami! Warto skorzystać z aplikacji, żeby dowiedzieć się więcej o tym, na co patrzymy.Toruń, park etnograficzny, skansen

Toruń, park etnograficzny, skansen

Toruń, park etnograficzny, skansen


Plan podróży i praktyczne informacje

Gdzie nocować w Toruniu?

Ibis Budget Toruń

Co zobaczyć w Toruniu?

pokaz fontanny Cosmopolis

Planetarium

Skansen

Więcej atrakcji Torunia znajdziesz w moim kolejnym wpisie. Podróż warto połączyć z wizytą w Bydgoszczy.You Might Also Like

1 comments

  1. Jeśli do dyspozycji macie nieco więcej dni, aby gdzieś pojechać, to można zwrócić sobie uwagę na stronę https://relaksuj.pl/ . Tam znajdziecie informacje, o różnych kierunkach i podróżach oraz wybierzecie dla siebie ciekawe miejsce. Propozycje macie z całego świata.

    OdpowiedzUsuń